Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

PRAWDA O BURAKACH

Jedno z najczęściej jadanych warzyw w naszych domach – burak. Znany głównie jako surówka, w zależności od upodobań przygotowywana z różnymi dodatkami. Dodaje się do nich octu, jabłek, cebuli, soku z cytryny. Gotuje i ściera podając na zimno albo podgrzewa żeby były gorącym dodatkiem do mięsa. Nie da się ukryć, że buraki są jednym z najzdrowszych warzyw, które mają znaczący wpływ na układ krwionośny oraz podnoszenie poziomu hemoglobiny, ze względu na ilość zawartego w nich żelaza. Dlatego są polecane osobom cierpiącym na anemię. Ich wpływ na krew jest ogólnie znany, więc warto również podkreślić inne zalety, które posiadają. Są w stanie odkwasić organizm oraz walczyć z uciążliwą zgagą. Mają dużo substancji antyrakowych, dlatego włączenie ich w dietę, profilaktycznie, pozwala chronić przed rozwojem nowotworów. Do tego, co istotne w dzisiejszych zabieganych czasach, posiadają kwas foliowy. Jest on dobry nie tylko dla kobiet w ciąży, lecz dla każdego. Wpływa na układ nerwowy i tym samym na poprawę nastroju. Niczym czekolada jest w stanie poprawić wydzielanie się serotoniny odpowiedzialnej za pozytywne myślenie oraz entuzjazm.

Buraki można jadać jako surówki, ale także pić jako soki, które są tak samo zdrowe jak zjedzenie buraka w tradycyjny sposób.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...