Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Kuchnia amerykańska

Kuchnia amerykańska to kuchnia charakteryzująca się przede wszystkim bogactwem różnego rodzaju smaków. Wszystko za sprawą tego, że w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej mamy do czynienia ze zderzeniem się różnego rodzaju kultur, które wniosły wiele w kwestie amerykańskiej kuchni. Warto więc zastanowić się nad tym jak właściwie wygląda ta amerykańska kuchnia i ile w niej tak naprawdę tych prawdziwych amerykańskich smaków można znaleźć.

Ogromną rolę w kształtowaniu się kuchni amerykańskiej odegrała na pewno kultura meksykańska, afrykańska i francuska, bowiem to z tych krajów najwięcej było emigrantów. Jednak to wcale nie znaczy, że ogólnie pojęta amerykańskość dała się wygryźć. Na pewno każdy jest w stanie wymienić amerykańskie potrawy, które będą mu się kojarzyły właśnie z amerykańskimi smakami. Będą to niewątpliwie różnego rodzaju Fast foody takie jak hamburgery, cheeseburgery, czy hot-dogi.

Burgery to danie typowo amerykańskie, które zaszczyciło kulinarne rynki innych krajów, również rynek europejski. Bowiem nikt teraz nie wyobraża sobie restauracji z Fast foodami bez hamburgera, cheeseburgera czy innych pochodnych. Wołowina pieczona na grillu w formie placka wykonanego z mielonego mięsa to coś, co kojarzy się z Ameryką. A hot-dogi? Również typowo amerykańska potrawa, która podbiła podniebienia ludzi jeszcze zanim pojawiły się burgery. Symbol parówki w bułce i odpowiednio dobranych dodatków to coś, co na dobre zagościło w kuchni przeciętnego Europejczyka. Do tego oczywiście można dołożyć wiele innych potraw, które przywędrowały do nas zza Oceanu, co świadczy o tym, że w światowej kuchni amerykańskie smaki odgrywają znaczącą rolę.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...