Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Rozłożenie dziennych posiłków

Racjonale odżywianie opiera się na kilku prostych zasadach, które należy przestrzegać, jeśli chcemy, aby nasze codzienne żywienie było nie tylko zdrowe, ale również by pozytywnie wpływało na nasze samopoczucie, oraz zdrowie. Pierwszą bardzo ważną zasadą, którą bardzo dobrze jest stosować jest odpowiednie i umiejętne rozłożenie dziennych posiłków. Oczywiście każdy wie, że należy zjeść śniadanie, obiad i kolację, jednak nie każdy wie, że należy to bardzo dokładnie zaplanować, bowiem tylko regularne przyjmowanie posiłków sprawi, że będziemy czuć się zdrowo i nie będziemy narzekać na zbędne kilogramy.

Śniadanie najlepiej zaplanować na tę samą porę każdego dnia. Najlepiej żeby to była godzina siódma, albo ósma rano. Zależy to od tego o jakiej porze spożywaliśmy kolację. Jednak ósma godzina powinna być optymalna. Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia i jest w tym sporo prawdy. Dlatego najlepiej by było ono nie tylko pożywne, ale możliwie lekkostrawne.

Obiad dobrze jest zaplanować na godzinę pierwszą, albo drugą po południu. Jest to pora w sam na najbardziej syty posiłek dnia. Obiad powinien być pełnowartościowy, najlepiej dwudaniowy i urozmaicony. Dobrze jest zadbać, aby był bogaty w różnorodne składniki potrzebne naszemu organizmowi, bowiem tylko w ten sposób jesteśmy w stanie utrzymać na odpowiednim poziomie gospodarkę trawienną naszego ciała.

Kolacja to posiłek, który powinien być najlżejszy w ciągu całego dnia, jednak to nie znaczy, że nie powinien być syty. Dobrze jest na kolację wybrać taką potrawę, która nie wymaga zbyt dużo wysiłku trawiennego ze strony naszego organizmu. No i należy pamiętać, żeby nie spożywać niczego po godzinie dziewiętnastej, chociaż to też zależy w dużej mierze od tego, kiedy mamy zamiar kłaść się spać. Im wcześniej decydujemy się na sen, tym wcześniej powinniśmy zjeść kolację. Nie należy kłaść się, jeśli czujemy się najedzeni.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...