Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Tradycyjne polskie pierogi

W polskiej kuchni istnieje wiele tradycyjnych potraw i dań, istnieją również takie dania, które są zdecydowanie najbardziej rozpoznawalną wizytówką naszego kraju. Jedną z takich potraw są tradycyjne polski pierogi, tzw. pierogi ruskie, jednak nie tylko. Ogólne pojęcie pieroga to wymysł typowo polski, więc  tak naprawdę każdy rodzaj tej naprawdę pysznej potrawy kojarzy się na arenie międzynarodowej kuchni tylko i wyłącznie z polską. W czym właściwie tkwi fenomen tego polskiego przysmaku i dlaczego pierogi tak często podbijają serca zagranicznych gości stołujących się w tradycyjnych polskich restauracjach?

Oczywiście sekret pierogów to nie tylko wybitny smak. Mimo że niekoniecznie muszą zawierać mięso, to jednak są daniem niezwykle pożywnym i sycącym. Wszystko za sprawą składników. Ciasto bowiem przyrządza się z mąki, odrobiny oleju, jajek, a czasem dodaje się również mleko. Takie połączenie składników gwarantuje naprawdę świetną i przede wszystkim przepyszną mieszankę. Do tego, całą kwintesencją pierogów jest ich farsz. Mimo że pierogi noszą nazwę ruskie, to jednak nic rosyjskiego w sobie nie posiadają. Bowiem farsz składa się z ziemniaków i sera, a także przysmażanej cebulki. Więc składniki są typowo polskie. Dają one naprawdę pyszne połączenie będące uwieńczeniem dobrego smaku. Oczywiście farsz może być tez wykonany z czego innego. Popularnością cieszą się również pierogi z farszem mięsnym, a także pierogi na słodko z samym białym serem i z cukrem, a także pierogi z owocami. Tylko od własnych zamiłowań zależy na jakie pierogi się zdecydujemy. Można tutaj również eksperymentować do woli i wybrać taki smak, którego sami będziemy twórcami.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...