Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Kiedy udaje się omlet?

Omlet to danie, które bardzo łatwo może się nie udać, a z kolei nieco wysiłku trzeba włożyć, aby był on idealny i smakował, tak jak wyglądał. Trzeba tutaj nie tylko wprawy w przygotowywaniu omletu, ale także należy pamiętać o kilku zasadach, którymi się to rządzi. Znajomość tych zasad to podstawa jeśli chodzi o cały sposób na przygotowanie omletu. Tylko jeśli będziemy się do tych zasad stosować, nasz omlet będzie doskonały zarówno w smaku, jak i z wyglądu.

Doskonały omlet powinien być z wyglądu od spodu złotobrązowy, a z wierzchu pięknie lśnić. Efekt ten uzyskuje się dzięki temu, że podczas smażenia, kołysze się lekko patelnią stojącą na palniku. Kiedy masa zaczyna rosnąć, należy unieść lekko patelnię, tak aby omlet zsunął się na brzeg, a następnie zręcznym zwrotem patelni zrzucić omlet na uprzednio ogrzany talerz.

Istnieje tradycyjny przepis na przyrządzenie omletu. Jajka należy wybić ze skorupek, oddzielając białka od żółtek. Z białek ubić sztywną masę. Dodać żółtka i przesianą mąkę. Posolić i wymieszać. Rozgrzać masło na patelni tak, aby trochę zbrązowiało. Wlać masę, a gdy jajka się zetną, omlet podważyć szerokim nożem wzdłuż brzegu patelni, aby masa jajeczna spłynęła na dno. Gdy spód ładnie zbrązowieje, a powierzchnia będzie szklista, zawinąć boki omleta i wyłożyć go na półmisek.

Pyszny omlet to jak widać niekoniecznie coś niesamowicie trudnego. Wystarczy tylko trzymać się określonych reguł przyrządzania go. W ten sposób możemy przygotować pyszny omlet, który będzie idealnym posiłkiem na śniadanie, bądź na kolację, a czasem nawet na podwieczorek.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...