Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

DIETA PRZECIWGRZYBICZA

Często mówi się o zakwaszeniu organizmu, rzadziej o tym co robić gdy zaatakuje je grzybica. Zdarza się to czasami zarówno po braniu antybiotyków, jak i po chodzeniu na basen.

W jednym i drugim przypadku leki, które będą stosowane można wspomóc dietą.

Są pewne produkty, które wspierają pozytywne dla grzybów środowisko. Jest to szczególnie niekorzystne w czasie infekcji grzybiczych pochwy. Głównymi rzeczami, które należy odstawić są cukier oraz produkty z białej mąki.

W przypadku ostatniej grupy produktów zobowiązuje to do ograniczenia spożywania makaronów, białego chleba, tostów, pierogów. W przypadku cukrów gama produktów, które lepiej wyłączyć z diety jest jeszcze szersza. Pod hasłem: cukier, nie należy rozumieć jedynie typowych słodyczy. Poza ciastkami i czekoladą nie powinno się spożywać również dżemów, miodu, owoców ponieważ jest w nich dużo cukrów prostych, soków z dodatkiem cukrów, budyniów oraz innych tego rodzaju produktów. Dozwolone są przede wszystkim pokarmy z neutralne np. płatki owsiane, kasze, jogurty z żywymi kulturami bakterii, o ile nie wywołują one alergii.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...