Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Białka na szybszy metabolizm

Białka skutecznie zwiększają tempo przemiany materii. Na ich strawienie organizm potrzebuje znacznie więcej energii niż na strawienie tłuszczów i węglowodanów. Zwiększenie ilości białka w diecie jest zalecane także ze względu na to, że pełnią rolę budulca, a zarazem rezerwowego źródła energii. Białka mogą pełnić funkcję hormonów i enzymów. Jednym słowem, są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie powodują one przybierania na wadze. Jedząc wyłącznie produkty spożywcze bogate w białko można skutecznie zwiększyć przemianę materii i obniżyć masę tłuszczową ciała. Niemniej dieta wysokobiałkowa jest dobra tylko na chwilę. Długotrwałe stosowanie wysokobiałkowego jadłospisu negatywnie wpływa na stan zdrowia, ponieważ powoduje zakwaszenie organizmu. Warto sprawdzić działanie białek na wagę. Wpływają one także moczopędnie. Stosowanie wysokobiałkowej diety przez jeden dzień spowoduje utratę 1 kg masy ciała. Kontynuowanie diety wysokobiałkowej ograniczone do jednego posiłku (np. kolacji) przyczyni się do dalszego stopniowego zmniejszania się masy ciała w tempie 1 – 3 kg tygodniowo.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...