Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

NIEDOCENIONA BRUKSELKA

Specyficzny smak i jeszcze bardziej specyficzny zapach to cechy charakterystyczne brukselki. Przez te dwie cechy nie jest szczególnie popularna i więcej osób krzywi się na jej widok niż wzdycha z zachwytem.

Brukselka pochodzi z Belgii, w której uprawiana jest od wieków ciesząc się niesłabnącą popularnością. W Polsce jada się ją zazwyczaj z mrożonek, chociaż w sezonie korzysta się również ze świeżych upraw. Powoli zdobywa popularność, ponieważ często jest polecana do diet oraz w różnych programach kulinarnych jako zgrabny, lekki dodatek. Niezależnie od tego co dodaje jej popularności – to dobrze. Brukselka jest, bowiem bardzo dobrym źródłem witamin różnego rodzaju: grupy B, K, oraz beta-karotenu. Beta-karoten jest zmieniany w organizmie na witaminę A, cenną do wspomagania oraz ochrony wzroku. Duża ilość witaminy C sprawia, że wpływa dobrze zarówno na odporność jak i zbijanie złego cholesterolu. Zawiera również związki azotowe, dzięki którym może usuwać nadmiar estrogenu z organizmu. Jest to szczególnie istotne dla kobiet, ponieważ sprzyja ochronie przed nowotworami związanymi z gospodarką hormonalną. Brukselkę można podawać zarówno jako dodatek do mięsa, jeść samą z bułką tartą albo wrzucać do zup.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...