Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

KOLOR NA KANAPCE

Chodzimy do restauracji nie tylko dlatego, że nie mamy ochoty danego dnia gotować, ale dlatego aby podane nam jedzenie kusiło swoim wyglądem. Ładnie podane danie to połowa przyjemności z jedzenia. Warto zastosować tę regułę również we własnej kuchni. Nie tylko w czasie przygotowywania dań obiadowych, kiedy z trzech lub czterech różnych rzeczy można skomponować na talerzy coś ciekawego. Dobrze pamiętać o tym także w trakcie robienia kanapek i nadać im trochę koloru. Ożywi to nie tylko talerz, ale zachęci do jedzenia, ponieważ im więcej kolorów na talerzu tym lepszy mamy apetyt, a do tego jemy wolniej chcąc nasycić się ładną potrawą. Sprzyja to zdrowiu przewodu pokarmowego i walce z nadwagą.

Do zrobienia kolorowej kanapki można użyć wszystkiego. Najlepiej aby dużą częścią składników były warzywa: sałata, pomidor, rzodkiewka, szczypiorek. Sałata może stać się bazą, na której można układać resztę. Dla kreatywnych pomysłem jest wycinanie z sera albo szynki zabawnych buziek, oczu i ust, które sprawią, że kanapka będzie zachęcała do zjedzenia uśmiechem.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...