Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

SOJA, NIE TAKA ZDROWA

Popularność soi w ciągu ostatnich lat wzrosła znacząco. Jeszcze niedawno nikt o niej nie słyszał obecnie jest polecana, zachwalana przez wielu, zwłaszcza przez wegetarianów oraz osoby nie przepadające za mięsem. Uznawana jest przez niektórych za jego idealny substytut, a także za źródło młodości i lek antyrakowy. Ma tylu zwolenników ilu przeciwników. Niektórzy nie lubią jej ze względu na jej smak, inni uważają że pozytywne opinie to przesada i sztucznie napędzana popularność.

Obecnie można znaleźć nie tylko sojowe kotlety, ale także sojowe pasztety, mleko, jogurty, ciastka.

Soja z pewnością ma dużo wartości odżywczych i nie można powiedzieć żeby szkodziła w widoczny sposób, nie jest jednak cudownym lekiem na wszystko ani nie zapewnia wiecznej młodości. Co więcej jest ciężkostrawna, więc decydując się na jej stosowanie nie można od razu zjadać jej wiele. Trzeba wprowadzać ją stopniowo i co więcej, nie zmuszać do jej jedzenia dzieci, ponieważ ich młode żołądki mogą nie tolerować soi, a nawet doprowadzać do rozstroju żołądka.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...