Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. bielactwo na wargach sromowych Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Gliwice dentysta Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania. Psycholog / Warszawa / Psychoterapia - depresja

JAK JEŚĆ W CIĄŻY

Ciąża to specyficzny czas dla kobiety. Musi wówczas uważać na wiele rzeczy oraz zainteresować się bardziej tym co je. To co będzie spożywać matka w naturalny sposób będzie również pokarmem dziecka. Warto więc zadbać aby dieta w ciągu tych dziewięciu miesięcy była zrównoważona i bogata w składniki odżywcze. Oznacza to, że należy jeść  po trochu wszystkiego co ma składniki potrzebne matce i dziecku, nie wolno się odchudzać, ale też należy odrzucić hasło, że w ciąży je się podwójnie. Nie jest to bowiem prawda.

W ciąży należy jeść trochę więcej niż przed nią, np. trzy kanapki na śniadanie, zamiast dwóch. Nie tylko będzie to wystarczające, ale sprawi że i dziecko nie będzie za duże, i matka nie będzie zmagała się po porodzie ze zbędnymi kilogramami.

Nie powinno się odrzucać makaronów ani chleba. Jedno i drugie zawiera dużo błonnika, który poprawia pracę jelit. Najlepiej włączyć do diety także płatki owsiane, które zapobiegają zaparciom. Podobne działanie mają warzywa, które można jeść bez żadnych ograniczeń.

Z owocami, chociaż zdrowymi, sytuacja jest bardziej skomplikowana. Trzeba je nieco ograniczać i lepiej unikać owoców egzotycznych. W czasie ciąży hormony działają inaczej niż dotychczas i łatwo o uczulenie zarówno matki, jak i dziecka.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...