Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

STRES A BRZUCH

Stres jest obecnie czymś naturalnym, co dotyczy każdego człowieka i co każdy nie raz przeżywa. Nie oznacza to jednak, że jest czymś pozytywnym dla ciała oraz zdrowia. Każdy ma inną tolerancję na stres oraz sposób radzenia sobie z nim. Niektórzy biegają, ćwiczą, niektórzy relaksują się w gorącej kąpieli, jeszcze inni zbierają go w sobie. Jest to jednak najgorszy z możliwych sposobów.

Układ pokarmowy jest szczególnie wrażliwy na stany zdenerwowania. Bóle brzucha, częste biegunki, wymioty to alarm organizmu, że dzieje się coś niepożądanego. Dodatkowo nerwy wpływają na podnoszenie się złego cholesterolu, przez co człowiek jest podwójnie zagrożony. O ile jest to reakcja na chwilowy stres i zdarza się sporadycznie, nie ma potrzeby martwić się na zapas. Gorzej jeśli sytuacje stresujące powtarzają się, za każdym razem odbijając na stanie układu pokarmowego. Może to prowadzić zarówno do niepożądanej utraty wagi, jak i nadwyrężenia jelit, a nawet wrzodów. Dlatego jeśli czujemy, że nawet najmniejsze zdenerwowanie wywołuje niepożądane reakcje zgłośmy się do lekarza. Lepiej przebadać się profilaktycznie niż w wyniku odbijania się stresu na żołądku znaleźć się na stole operacyjnym. Źródło: http://mojpodroznik.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...