Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Jabłka – wspomagają odchudzanie?

Jabłka są niskokalorycznymi owocami, które warto włączyć do diety odchudzającej. Charakteryzują się one wysoką zawartością pektyn. Błonnik rozpuszczalny w wodzie zamienia się w żołądku w żel wypełniając go i powodując uczucie sytości. Masa żelowa przemieszcza się powoli w kierunku jelita cienkiego pokrywając jego ściany i utrudniając węglowodanom przeniknięcie do krwiobiegu. Spowolnione wchłanianie cukrów umożliwia utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi. Jabłkowe pektyny pomagają oczyścić organizm z toksyn, które mogą powodować różne dolegliwości i przyczynić się do spowolnienia tempa przemiany materii. Jabłka zawierają szereg witamin i minerałów. Są one bogatym źródłem witaminy C, która jest niezbędna do spalania tkanki tłuszczowej i produkcji kolagenu. Wpływa ona korzystnie nie tylko na redukcję masy ciała, ale również na wygląd skóry. Źródło: http://rezerwacjaturystyczna.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...