Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Zakwaszenie organizmu – jakie objawy?

Spożywanie zbyt dużych ilości białek bądź inny niezdrowy jadłospis stosowany przez dłuższy czas przyczynia się do tak zwanego zakwaszenia organizmu. Skutki zaburzenia równowagi kwasowo – zasadowej organizmu są dotkliwie odczuwane przez organizm. Zakwaszenie organizmu objawia się chronicznym zmęczeniem i problemami z koncentracją. Przyczynia się ono do rozwoju chorób reumatycznych i występowania zmian zwyrodnieniowych stawów. Rozwój takich schorzeń, jak dna moczanowa i osteoporoza również może być skutkiem zakwaszenia organizmu. Nadmiar kwasów w organizmie może być gromadzony w naczyniach krwionośnych, co przyczynia się do wystąpienia udaru krwotocznego. Nadmiar kwasów może też zakłócić produkowanie insuliny sprzyjając rozwojowi cukrzycy. Kwasy stwarzają korzystne środowisko dla rozwoju komórek nowotworowych. Mogą one również budować tkankę tłuszczową przyczyniając się do wystąpienia nadwagi. Warto w trosce o zdrowie dbać o zachowanie równowagi kwasowo – zasadowej. Dobrym sposobem na przywrócenie prawidłowego poziomu kwasów jest alkaliczna woda zjonizowana. Źródło: http://taurus-holiday.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...