Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

ZDROWE JEDZENIE ZIMĄ

Zima to pora roku, która często zostawia po sobie dodatkowe kilogramy. Czasami jest to związane ze świętami, które obchodzimy w grudniu, częściej jednak z faktem, że w zimowe wieczory chętniej podjadamy. Wraz z zimnem i krótszymi, ciemnymi dniami mamy ochotę na jedzenie więcej, podjadanie pomiędzy posiłkami oraz na słodkie. Głód słodyczy jest szczególnie uciążliwy, ponieważ ciężko mu się oprzeć. Jest całkowicie naturalne, że w czasie zimy, kiedy temperatura spada potrzebujemy nie tyle więcej jedzenia, co innego rodzaju jedzenia. Czegoś co nas rozgrzeje i zapewni dodatkową energię do rozgrzania. Dlatego zamiast sięgać po słodycze można rozwiązać ten problem w inny sposób. Przede wszystkim zacząć jeść więcej zup. Nie muszą to być ciężkie, zawiesiste zupy przypominające sosy, ale dobrze jest jeśli zawierają dużo warzyw. Zupa jest najlepiej rozgrzewającym daniem, ze wszystkich jakie można zaserwować sobie w trakcie mrozów. Doskonale rozgrzewa całe ciało, a nie tylko żołądek. Natomiast jeśli mamy ochotę na przekąskę, lepiej zrobimy sięgając po jogurt lub kefir z łyżką cynamonu niż po batonika. Cynamon ma właściwości rozgrzewające, dobrze smakuje i może być potraktowany, razem z jogurtem, jako niskokaloryczna przekąska.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...