Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

DIETA NORWESKA

Kontrowersyjna, na równi z dietą kopenhaską, dieta która działa skutecznie i tak samo wyniszczająco na organizm. Według opisów jej dotyczących pozwala schudnąć nawet do 10kg. Jest jednak bardzo ciężka dla organizmu i monotonna. O ciężkości może świadczyć chociażby fakt, że można ją powtórzyć dopiero po roku.

Dieta norweska trwa pełne dwa tygodnie. Nie powinno się jej przerywać w trakcie ani przedłużać. Do tego trzeba bardzo ściśle trzymać się wytycznych z jadłospisu, od których nie ma odstępstwa, chociaż pojawiają się jego różne wersje. Podstawą diety jest jedzenie jajek – gotowanych na twardo lub na miękko – grejpfrutów, warzyw, w szczególności marchewki, sałaty oraz pora. Można także jeść mięso, chociaż gotowane i tylko wołowinę, piersi z kurczaka i rybę. Są to jednak tak małe ilości, że trudno spodziewać się po nich zaspokojenia głodu. Pieczywo można jeść tylko w niektórych wersjach jadłospisu, a i tak nie przekracza ono zazwyczaj jednej kromki. Pić, jak przy każdej diecie najlepiej jedynie wodę oraz herbatki ziołowe. Kawa nie jest wyłączona z jadłospisu, często jest jedynym „posiłkiem” w ramach śniadania. Musi być jednak słaba i koniecznie bez mleka.

Przy ścisłym przestrzeganiu zaleceń efekty diety, po dwóch tygodniach stosowania są bardzo widoczne. Jednak zaczynając ją należy pamiętać, że dieta jest ciężka i odwadnia organizm, pozbawiając go przy tym nie tylko tłuszczu, ale i masy mięśniowej.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...