Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Dieta ziemniaczana – ile można schudnąć?

Dieta ziemniaczana jest bardzo prosta w stosowaniu. Pomaga ona schudnąć około 2 – 3 kg tygodniowo pod warunkiem, że jest ona odpowiednio skomponowana. Należy dodać, że jako monodieta nie powinna być ona stosowana zbyt długo. Maksymalny czas trwania diety ziemniaczanej wynosi 14 dni. Klasyczna dieta ziemniaczana wymaga spożywania ziemniaków w różnej postaci w ilości maksymalnie 11 sztuk dziennie. Nie wolno smażyć ziemniaków, ale można je piec, gotować w mundurkach i przygotowywać z nich dietetyczne puree. Ziemniaki mogą być podawane samodzielnie, albo w połączeniu z odtłuszczonym nabiałem bądź mięsem i warzywami. Dieta ziemniaczana w bardziej urozmaiconej postaci jest bardzo zbliżona do diety zbilansowanej. Można stosować ją znacznie dłużej niż klasyczną monodietę. Przeciętny spadek masy ciała wynosi około 0,5 kg – 1 kg tygodniowo.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...