Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

DBAJ O USZY

Nie na darmo każdy z nas słyszał w dzieciństwie: weź czapkę żeby ci uszy nie zmarzły.

W młodości było to denerwujące gadanie rodziców, jednak bardzo cenne. Uszy są niezwykle wrażliwą częścią ciała. Niepozorne, a łatwe do przeziębienia zwłaszcza gdy temperatura ulega mocnym wahaniom. Dlatego należy o nie dbać zarówno zimą, jak i latem. Zapalenie ucha jest nie tylko czymś bardzo bolesnym, ale może prowadzić nawet do utraty słuchu i głuchoty, jeśli jest zlekceważone, i nie leczone.

W związku z tym gdy temperatura zmienia się na minusową najlepiej nie wychodzić z domu bez czapki, przemarznięte uszy nie będą niczym przyjemny. To samo dotyczy wietrznej pogody. Uszy łatwo przewiewa, więc muszą mieć odpowiednią ochronę. Nie zawsze musi to być czapka. Można używać opaski albo nauszników, a efekt będzie tak samo dobry. Ochrona uszów nie dotyczy tylko zimnych pór roku, również latem są one narażone na niesprzyjające warunki. Kąpiele w jeziorach, rzekach, morzu, woda która dostaje się do uszu również mogą powodować bóle lub zakażenia bakteryjne. Dlatego po każdej kąpieli, zarówno na zewnątrz jak i w domu trzeba koniecznie dobrze wysuszyć uszy. Woda dostaje się przez nie daleko głębiej niż się wydaje, przez co z zapalenia ucha łatwo o zapalenie zatok, a obie choroby powodują tak samo duży dyskomfort u chorego.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...