Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Fruktoza i galaktoza

Fruktoza i galaktoza są cukrami prostymi, które występują w codziennym jadłospisie. Fruktoza zwana tez cukrem owocowym występuje przede wszystkim w sokach owocowych i w miodzie. Charakteryzuje się ona dwukrotnie słodszym smakiem w porównaniu z glukozą, dlatego też poleca się ją osobom będącym na diecie. Starannie wyselekcjonowana fruktoza ma postać proszku. Z uwagi na bardzo słodki smak stosuje się ją w mniejszych ilościach. Jej stosowanie pomaga ograniczyć kaloryczność deserów. Fruktoza po przedostaniu się do układu trawiennego zostaje przekształcona w glukozę. Galaktoza jest natomiast cukrem występującym w mleku ssaków, ale w formie laktozy. Galaktoza wchodzi w skład glikolipidów i glikoprotein. Cukier w wątrobie zostaje przekształcony w glukozę i zmetabolizowany. Galaktoza w połączeniu z glukozą tworzy laktozę. Zaburzenia w zakresie przemian metabolicznych wspomnianego monosacharydu prowadzą do rozwoju galaktozemii.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...