Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

MYSZKI SEROWE

Twaróg w żaden sposób nie musi być nudny. Co więcej, może stać się atrakcyjnym elementem każdego przyjęcia. Zazwyczaj jada się go na kanapkach z warzywami lub przygotowuje ze śmietaną, na słodko. Można nadać mu jednak ciekawszą formę, która najpierw wzbudzi rozbawienie, a potem zachęci do jedzenia.

Potrzeba do tego twarogu, śmietany albo jogurtu, szczypiorku, pieprzu oraz rzodkiewki. Ser rozrabiamy ze śmietaną, nie trzeba dawać jej wiele. Ser ma się skleić, ale nie być zbyt wodnisty. Gdy przygotowana masa będzie już gotowa wówczas na płaskiej powierzchni – talerz, tacka – formujemy z niego kształt przypominający kroplę. Większy tył, zwężający się ku końcowi, następnie ozdabiamy resztą przygotowanych składników. Szczypiorek wbijamy w węższą część przygotowanego kształtu, po dwa z obu stron, na samym czubku dodajemy kulkę pieprzu, dwie nieco wyżej. Dwa plasterki rzodkiewki lub ich połówki, w zależności od wielkości kształtu wbijamy po bokach pieprzowych oczu konstruując w ten sposób serową myszkę. Gdy jest ich kilka na jednej tacce wyglądają niezwykle efektownie i mogą stać się atrakcją zarówno na przyjęciu dla dzieci, jak i dla dorosłych. Źródło: http://noclegi-zawoja.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...