Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

CHILI I KARDAMON

Pieprz, sól, słodka papryka to przyprawy, które znajdują się w większości kuchni. Stosowane codziennie, w dużych ilościach wzbogacając smak potraw. Jednak warto urozmaicić je czymś nowym. Chili i kardamon to przyprawy, z którymi warto rozpocząć kuchenną przygodę. Chili jest częściej stosowane. Osoby, którym zwykła papryka lub pieprz nie wystarczają z przyjemnością dodają do potraw tę ostrą papryczkę. Jest idealnym dodatkiem do mięs, pizzy, sosów. Co więcej, jeśli nie decydujemy się na używanie chili z paczki może stać się ono ozdobą w kuchni. Papryczki można kupić luzem w sklepie, nawlec na sznurek i powiesić w widocznym miejscu. Odcinać można po jednej, w zależności od potrzeby, a czerwona lub zielona papryczka ładnie urozmaici wnętrze.

Kardamon, równie egzotyczna przyprawa jak chili, mniej nadaje się do ozdoby chociaż jego owoce są bardzo ładne i pachnące. Ta przyprawa może stać się nieodłącznym elementem nie tylko obiadów, ale i deserów, ponieważ świetnie smakuje z kawą. Posiadanie jej w kuchni nada naszemu gotowaniu egzotycznego posmaku, zwłaszcza że kardamon to jedna z najdroższych przypraw na świecie.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...