Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Bieganie czy jazda na rowerze?

Wielu z nas lubi różne formy wysiłku fizycznego, które to mogą w świetny sposób zapełnić nam wolny czas, zwłaszcza latem, bądź wiosną, albo nawet wczesną jesienią. Są to bowiem różnego rodzaju formy sportów, które wskazane jest uprawiać na świeżym powietrzu. Poprawiają nam one nasze samopoczucie, a także pomagają wyrzeźbić odpowiednio ciało, zrzucić niechciane kilogramy i poprawić kondycję fizyczną. Dwiema najbardziej popularnymi dyscyplinami sportu, które pasują do tego opisu są niewątpliwie bieganie i jazda na rowerze. Co wybrać i co ma więcej zalet?

Oczywiście zarówno jedna, jak i druga opcja posiada wiele zalet jak i swoich wad. Jednak ciężko jest wybrać opcję, która byłaby faktycznie lepsza. Zależy to bowiem od indywidualnych upodobań każdego z nas. Jedni wolą sobie pobiegać, inni natomiast wolą jeździć na rowerze. Prawda jest taka, że zarówno bieganie, jak i jazda na rowerze zapewniają nam bardzo zbliżone do siebie spalanie zbędnych kalorii i pomagają wypracować podobne mięśnie. Bieganie jest nieco trochę bardziej męczące, zaś jazda na rowerze może spłaszczać pośladki, czego niektórzy raczej woleliby uniknąć. Podczas biegania natomiast pośladki pracują i wyrabiają się. Na rowerze bardziej pracują nogi i to właśnie mięśnie nóg są najbardziej rzeźbione przez jazdę na rowerze. No i do tego dochodzi zbawienny wpływ jazdy rowerowej na nasz brzuch, który również dzięki temu pozbywa się zbędnego, zimowego tłuszczyku.

Zarówno jazda na rowerze jak i bieganie mają tyle samo wad, co zalet. Dobrze jest więc po trochu uprawiać tych dwóch sportów. Jeśli jednak trzeba coś wybrać, to należy trening za pośrednictwem tych dyscyplin dopasować do indywidualnych potrzeb każdego, bowiem tylko wtedy wybierzemy coś, co faktycznie będzie nam odpowiadało i sprawiało frajdę.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...