Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

OWSIANE W MODZIE

Bycie modnym nie polega już tylko na ubieraniu się zgodnie z obowiązującymi trendami. Bycie modnym to także jedzenie produktów lub dań uznanych za hit sezonu. Obecnie produktem, który włącza się do wszystkiego są płatki owsiane. Dobrze, ponieważ są zdrowe, jednak samo podawanie ich z mlekiem lub jogurtem nie zawsze zaspokaja nasze chęci smakowe.

Z płatków można przygotować coś jeszcze, np. ciasteczka owsiane. Można zrobić je na dwa różne sposoby. Oba nie są czasochłonne, za to oba dają smakowity efekt.

Dla osób lubiących banany dobra będzie wersja bananowa, która polega na połączeniu kilku łyżek owsianki z dorodnym bananem zgniecionym na miazgę. Trzeba z papki utoczyć kule, a następnie zapiec je w piekarniku. Kulki stwardnieją, ale nie za bardzo, stając się miłym dodatkiem do kawy. Niestety nie można ich trzymać długo i najlepiej zjeść je w przeciągu dwóch dni, inaczej spleśnieją.

Druga wersja polega na przygotowaniu owsianki tak jak robi się to według przepisu na opakowaniu, dodając nieco więcej płatków. W trakcie gotowania dodajemy rodzynki, kokos, orzechy, na co mamy ochotę, a gdy powstanie gęsta papka formujemy placki na blaszce. Po upieczeniu są one chrupiącymi ciasteczkami, które można spokojnie podjadać nawet w trakcie diety.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...