Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

DIETA DLA DZIECKA

Dieta dla najmłodszego członka rodziny jest bardzo wymagająca. Przez pierwsze sześć, siedem lat swojego życia dziecko powinno otrzymywać dużo pokarmów bogatych w składniki, które pozwolą zdrowo mu się odżywiać. Posiłki trzeba jednak komponować z głową, czyli nie przesadzać z ilością rzeczy na talerzu oraz dbać o ich jakość. Ponieważ dzieci przez pierwsze lata szybko rosną, potrzebują tego co zapewni im odpowiedni budulec i mocne kości tj. wapnia. Najlepszym jego źródłem jest mleko. Jednak nie odtłuszczone, ale tłuste mleko o zawartości przynajmniej 3% tłuszczu. Dla dorosłego jest to zdecydowanie za wiele, jednak dziecku nie należy ograniczać ani dostępu do wapnia, ani zdrowych tłuszczów, które pomagają rozwijać się młodemu ciału. Dlatego do jego diety dobrze jest włączyć również ryby, przynajmniej raz w tygodniu. Nie można również zapominać o produktach zbożowych, które są źródłem błonnika oraz witaminy B. Z pieczywa najlepiej wybierać ciemne pieczywo, natomiast zamiast słodkich płatków do mleka pożywne musli z rodzinkami i owocami. Najzdrowsze jest takie przygotowane samodzielnie, wówczas można mieć pewność, że dziecko nie spożywa pędnych barwników i szkodliwych cukrów.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...