Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

WALKA Z GRYPĄ ŻOŁĄDKOWĄ

Grypa żołądkowa to właściwie wirusowe zakażenie przewodu pokarmowego, a nie grypa, jednak niezależnie od nazewnictwa jest zawsze nieprzyjemnym doświadczeniem. Często również bolesnym, ponieważ biegunka i wymioty powodują ogólne osłabienie organizmu i ból zmęczonych jelit. Charakterystyczne dla grypy żołądkowej są przede wszystkim biegunka oraz wymioty. Naprzemiennie lub jednocześnie, co też się zdarza przy bardzo ostrej postaci zachorowania. Może pojawić się również gorączka, jednak nie zdarza się to na początku zachorowania, a później, jako efekt osłabienia.

Kiedy tylko pojawią się pierwsze objawy należy podjąć kroki zaradcze. Niestety, na grypę żołądkową nie ma jednego, sprawdzonego lekarstwa. Można jedynie zacząć uspokajać przewód pokarmowy. W związku z tym trzeba podać leki, które zatrzymają biegunkę albo wymioty – tabletki z ibuprofenem, które można rozpuścić w wodzie (powinna być letnia, nigdy nie gorąca ani nie lodowata), można stosować tabletki lub proszki do wody typu Smecta, mleczka zobojętniające wydzieliny żołądka i przede wszystkim odpoczywać. Dbać przy tym o nawodnienie organizmu, nawet jeśli wodę przyjmuje się jedynie po dwie lub dwie trzy łyżki. Największe niebezpieczeństwo grypy żołądkowej to możliwość odwodnienia się w wyniku torsji.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...