Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Proces lipolizy

Lipoliza jest procesem rozkładu trójglicerydów w tkance tłuszczowej. W wyniku lipolizy dochodzi do wytworzenia kwasów tłuszczowych i glicerolu. Zostają one uwolnione do krwiobiegu, skąd są one wychwytywane są przez tkanki. Glicerol jest estryfikowany do acylogliceroli. Z kolei kwasy tłuszczowe są utleniane do dwutlenku węgla i wody w procesie wytwarzania energii. Lipoliza jest przeprowadzana przez lipazy, które są enzymami rozkładającymi tłuszcze. Zostają one aktywowane przez takie hormony, jak adrenalina, noradrenalina, adrenokortykotropina i glukagon. Hormony przenikając do adipocytów aktywują cyklazę adenylową za pośrednictwem receptorów 7TM. Dochodzi do zwiększenia stężenia cyklicznego AMP i stymulowania kinazy białkowej A. Ostatni z wymienionych związków wywołuje proces fosforylacji aktywując tym samym lipazy. Proces lipolizy jest hamowany przez insulinę wydzielaną przez trzustkę. Wolne kwasy tłuszczowe uwalniane w procesie lipolizy są zapasowym źródłem energii.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...