Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

OMLET Z RYŻEM

Standardowy przepis na omlet to omlet z szynką lub szczypiorkiem, ewentualnie na słodko z konfiturą. Czemu więc nie urozmaicić tego dania jeszcze bardziej. Omlety mają równie neutralny smak jak naleśniki i mogą stać się daniem zarówno na śniadanie, jak i na obiad. Wystarczy tylko dodać odpowiedni farsz. Do tego potrzebne będzie kilka składników: ryż, groszek z puszki, mała pierś z kurczaka, marchewka i inne warzywa wedle uznania, ketchup lub przecier pomidorowy w małym słoiczku. Najlepiej zacząć od przygotowania farszu. Mięso trzeba podsmażyć i doprawić wedle własnych upodobań, ryż i marchewkę ugotować. Jeśli zdecydujemy się na dodanie papryki, wówczas można podsmażyć ją razem z mięsem. Stopniowo na patelnię z kurczakiem dodajemy kolejne produkty na końcu doprawiając ketchupem lub przecierem aby nabrało czerwonawej barwy. Zaraz po tym należy usmażyć omlet. Powinien być większy i stosunkowo gruby, ale nie do przesady, nie może zdominować smaku farszu. Gdy już omlet jest gotowy należy ostrożnie wypełnić farszem środek i zawinąć omlet tak aby przypominał dużego pieroga. Najlepszy efekt smakowy uzyskamy jeśli polejemy go jeszcze ketchupem. Źródło: http://noclegi-zawoja.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...