Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

1000 KALORII – TAK CZY NIE?

Jedną z najpopularniejszych stosowanych diet jest dieta 1000 kalorii. Polega ona na przyjmowaniu tylko tylu kalorii w ciągu dnia. Ma swoje niewątpliwe zalety, ponieważ naprawdę pomaga schudnąć. Niestety jest jednocześnie bardzo wyczerpującą dietą. 1000 kalorii nie jest standardowym zapotrzebowaniem na kalorie dla dorosłego człowieka, dlatego stosowanie jej przez dłuższy czas może skutkować osłabieniem, a nawet niedoborami składników mineralnych i witamin w organizmie. Przez to stosowanie jej nie powinno trwać dłużej niż miesiąc. Na początku jest ona najcięższa, bowiem ciężko przedstawić się na mniejsze, niskokaloryczne porcje. Częściej odczuwalny jest głód. Potem następuje przyzwyczajenie się do takich posiłków, jednak nadal pozostają one męczące dla ciała.

Dieta daje bardzo dobre efekty, jednak po jej zakończeniu wymaga powolnego włączania ponownie większej ilości kalorii oraz produktów w dietę. Ma to zapobiec efektowi jo-jo, który po ciężkich dla organizmu dietach lubi pojawiać się bardzo szybko. Dlatego po diecie trzeba nadal utrzymywać zdrowy sposób jedzenia, nie wracając już do jedzenia fast foodów i słodyczy gdy tylko przyjdzie na to ochota.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...