Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Kuchnia chińska

Chińska kuchnia to głównie smaki orientalne. Niespotykane nigdzie indziej przyprawy, zupełnie innowacyjne sposoby przyrządzania potraw, no i przede wszystkim wyjątkowe produkty spotykane tylko i wyłącznie na terenie Chin. Specyficzny zdaje się być tutejszy ryż, który nigdzie indziej nie smakuje tak jak tutaj. Pędy bambusa natomiast stanowią kwintesencję wyjątkowych orientalnych sałatek i dodatek do mięs. No i sposób przyrządzania krewetek charakterystyczny tylko i wyłącznie dla kucharzy z państwa chińskiego.

Ryż to narodowy skarb Chin. Uprawiany z największą starannością, zadbany, dojrzewający w słońcu, posiada swój wyjątkowy aromat i wyjątkową magię, która jest rozpoznawalna właśnie tutaj, w Chinach. Dodawany do wielu potraw jako dodatek, ale również sam stanowi wyśmienitą potrawę. Wystarczy dodać odpowiednie zioła i przyprawy, a smak tak przygotowanego ryżu podbije serce każdego turysty.

Jagnięcina to najchętniej przygotowywane mięso w Chinach. Podawana z ryżem i jarzynami stanowi posiłek, który tylko tutaj smakuje w taki wyjątkowy sposób. Do tego odpowiednie przyprawy, orientalne sosy i smak chiński spotyka się z uznaniem smakoszy całego świata.

Pędy bambusa stosowane głównie do sałatek, ale również do sosów. Bardzo popularne również jako dodatek do różnego rodzaju mięs, jak i potraw z ryżu. Stanowią zdrową i pyszną kwintesencję wielu potraw. Spotykane tylko i wyłącznie na kontynencie azjatyckim. Z pędami bambusa nawet krewetki zyskują o wiele lepszy, jednak przede wszystkim inny niż dotychczas, wyjątkowy smak.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...