Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Przykłady polskich potraw z mięsa

Tradycyjna polska kuchnia odznacza się na rynku międzynarodowym przede wszystkim bogactwem różnego rodzaju smaków. Szczególnie zaś wyjątkowością odznaczają się polskie, tradycyjne potrawy z mięsa. To właśnie w naszym kraju symbolem stała się dziczyzna odpowiednio przyrządzona, czy tradycyjne polskie schabowe. Do tego wiele, wiele innych mięsnych potrwa, które wśród zagranicznych gości w naszym kraju cieszą się szczególnym zainteresowaniem.

Mielone. To przykład typowo polskiej potrawy. I chociaż w innych krajach znane są jako mięsne pulpety, to jednak mielony może być tylko jeden. Wykonany z mięsa wołowego, lub wieprzowego, a także bardzo często stanowiący mieszankę różnego rodzaju mięs, w tym drobiowych, często stanowi kwintesencję obiadu. Jednak to nie mięso tutaj odgrywa tak ważną rolę. Grunt to odpowiednie dobranie przypraw.

Schabowy. Wyrób typowo polski i raczej nie znajdziemy go w restauracjach za granicą. Wykonany z mięsa wieprzowego, chociaż ostatnio zdarzają się wariacje w tym temacie i również wykorzystuje się mięso wołowe do przygotowania tradycyjnego polskiego kotleta. Ważną rolę odgrywa tutaj również panierka, a także odpowiednie stłuczenie mięsa przed smażeniem.

Gulasz. Tradycyjny polski gulasz to prawdziwe niebo dla naszego podniebienia. Wszystko za sprawą mięsa, jakie się do niego wykorzystuje, a także odpowiednie dobranie przypraw, oraz warzyw, które są tutaj równie ważne jak samo mięso. Wszystko należy najpierw zasmażyć, albo podusić, a następnie połączyć z wodą, zagęścić i zagotować. Efekt końcowy może być oszałamiający dla naszych kubków smakowych!

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...