Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

JEDZENIE W WALCE Z DEPRESJĄ

O depresji wiele się mówi i słyszy, coraz częściej pojawia się u ludzi w każdym wieku.

Z pewnością wielu z nich cierpi z powodów wewnętrznych, z powodów psychicznych, jednak mało mówi się o tym, że depresja jest powiązana także z fizycznością, z brakiem równowagi hormonów lub pewnych składników w organizmie. Dlatego właśnie odpowiednie jedzenie jest takie istotne. Ma wpływ nie tylko na ciało, ale i psychikę. Niedawne badania udowodniły, że obniżenie stanu pewnych składników mineralnych w organizmie prowadzi do depresyjnego myślenia. Wielki wpływ ma także jedzenie dużej ilości cukrów i tłuszczów. Zaburzają one równowagę w organizmie powodując pojawienie się depresyjnego myślenia. Do tego wraz z nimi rosną kilogramy i tym samym depresyjne koło zamyka się. W związku z tym lepiej sięgać po takie produkty, które potrafią poprawić nam samopoczucie i jednocześnie nie zubożyć równowagi organizmu. Nie zawsze chęć na słodkie, dla podniesienia poziomu energetycznego i zadowolenia, musi oznaczać konieczność sięgnięcia po tabliczkę czekolady. Świetnym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju ciasteczka owsiane, kupne i samodzielnie zrobione. Zawierają mniej cukru, chociaż nadal są słodkie, a do tego dostarczają dobrych składników odżywczych, które poprawiają ogólny stan ciała i ducha.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...