Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

5 ZASAD ZDROWEJ DIETY

Wiele mówi się o dietach, o tym jak się odchudzać oraz która z diet jest najlepsza. Umyka w tym wszystkim fakt, że nie trzeba przechodzić na szczególny sposób odchudzania aby tracić na wadze. Można zmienić kilka rzeczy w swoim sposobie odżywiania sprawiając, że waga sama zacznie spadać.

Pierwszą zasadą jest zmniejszenie posiłków, przy ich częstszym spożywaniu. Zamiast dwóch lub trzech, nawet do pięciu niewielkich, ale w regularnych odstępach czasu.

Drugą zasadą jest właśnie regularność. W miarę możliwości dobrze jest jeść posiłki o tych samych porach, wtedy organizm nie domaga się dodatkowych porcji pomiędzy, wiedząc że niedługo dostanie zastrzyk energii.

Trzecią zasadą jest ograniczenie słodyczy i zastępowanie ich owocami. W razie większej ilości na coś słodkiego można ewentualnie sięgnąć po kostkę gorzkiej czekolady.

Czwarta zasada to jedzenie większej ilości warzyw. Doskonale i zdrowo zapychają one żołądek. Można je traktować jako przekąskę nawet pomiędzy posiłkami.

Piątą zasadą jest znana wszystkim zasada aby pić dużo wody. Najlepiej niegazowanej. Nie trzeba ograniczać jej ilości zwłaszcza na początku zmian żywieniowych, ponieważ doskonale oczyszcza organizm z toksyn.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...