Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Kuchnia grecka

Śródziemnomorska kuchnia Greków ma wiele smaków. Jednak najbardziej charakterystyczne dla nich są ciekawe połączenia sera fety i warzyw. Stąd też swoją nazwę wzięła sałatka grecka będąca połączeniem sałaty, oliwek, pomidorów, ogórka i właśnie białego sera feta. Jednak to nie jedyne co ma do zaoferowania grecka kuchnia bowiem szereg jej smaków to naprawdę ogrom wielu niezapomnianych i spotykanych tylko tutaj potraw zaspokajających zmysły niejednego smakosza.

Oczywiście ser feta to nie tylko składnik sałatki. Kombinacje różnego rodzaju produktów, których zwieńczeniem i kwintesencją jest z reguły ser feta sprawia, że stał się on symbolem kuchni tego państwa. Dlatego też spotykany jest on w różnych formach. Jako składnik farszu, nadzienia, bądź dodatku. Stanowi jeden z niewielu typowo greckich przysmaków.

Jednak w Grecji spotykamy się nie tylko z serem. Typowo greckim wynalazkiem jest gyros czyli zestaw połączonych ze sobą przypraw, które tworzą specyficzny i niezapomniany smak marynaty. W ten sposób przygotowywane mięso, szczególnie zaś w przypadku Grecji jagnięcina ma niezapomniany i niesamowity smak będący połączeniem różnego rodzaju ziół, papryki i pieprzu.

Skoro Grecja położona jest nad morzem to nie mogłoby zabraknąć w kuchni greckiej wyjątkowych owoców morza przygotowywanych na różne sposoby. Szczególnie zaś umiłowane stały się przepyszne krewetki przyrządzane w specyficzny grecki sposób.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...