Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Źródła zdrowych i niezdrowych tłuszczów

Niektóre tłuszcze mają bardzo negatywny wpływ na zdrowie, jeżeli są spożywane w nadmiarze. Mowa o kwasach nasyconych, które znajdują się głównie w smalcu, słoninie, mięsie i jego wyrobach. Zbyt duża ilość tego typu produktów w jadłospisie przyczynia się do przybierania na wadze, w tym zwłaszcza do otyłości brzusznej. Zbyt duże spożycie nasyconych tłuszczów powoduje też, że dochodzi do wzrostu stężenia cholesterolu LDL. Chcąc przywrócić prawidłową masę ciała i poziom cholesterolu we krwi należy zredukować ich ilość do minimum, albo całkowicie wyeliminować je z jadłospisu, dostarczając jednocześnie organizmowi odpowiednią ilość kwasów nienasyconych. Sprzyjają one utrzymaniu smukłej sylwetki oraz wspierają odchudzanie. Ich głównym źródłem są morskie ryby, w tym łosoś i dorsz. Cenne kwasy tłuszczowe znajdują się również w oleju kukurydzianym, oleju słonecznikowym i w oleju sojowym. Zdrowe tłuszcze znajdziemy także w orzechach i nasionach.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...