Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

ŹLE DOBRANE

Zdrowe jedzenie to nie tylko pełnowartościowe produkty. To również umiejętne łączenie produktów tak, aby nie szkodziły sobie wzajemnie.

Wszyscy wiemy, że istnieją cztery podstawowe grupy produktów: białka, węglowodany, tłuszcze i produkty roślinne. Ich trawienie odbywa się na różnych poziomach oraz w różnym czasie, najlepiej więc tak łączyć produkty w czasie komponowania posiłków żeby organizm nie musiał jednej rzeczy poświęcać jednej godziny, a drugiej nawet do siedmiu. Sprawia to wtedy, że jesteśmy ociężali i ospali przez dłuższy czas, ponieważ ciągle odbywa się trawienie. Połączenie produktów w taki sposób żeby nie stanowiły problemu dla przewodu pokarmowego, to ciężka sprawa, dlatego dietetycy często namawiają do jedzenia w jednym posiłku tylko produktów z określonej grupy. Produkty białkowe na śniadanie, węglowodany lub tłuszcze na obiad, roślinne na kolację. Oczywiście taki układ jest dowolny, w zależności od smaków i zapotrzebowania, gdyż nie można zaprzeczyć, że to tłuszcze i węglowodany dają nam najwięcej energii do działania i jeśli planujemy aktywny dzień śniadanie nie powinno być za małe ani za lekkie.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...