Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

ZIELONE WARZYWA

Mało rzeczy do jedzenia jest tak zdrowe jak zielone warzywa. Nie można im nic zarzucić.

Są praktycznie bez kalorii, więc mogą i powinny jeść je osoby będące na diecie. Zazwyczaj dobrze smakują, a do tego jest ich duży wybór. Brokuły, brukselki, kapusta, różnego rodzaju sałaty, szczypiorek, wszystko co zielone posiada tak samo dobre właściwości. Zawierają dużo witaminy C wzmacniającej odporność organizmu, błonnika który oczyszcza jelita niczym delikatna szczotka, do tego mają mnóstwo przeciwutleniaczy. Przeciwutleniacze działają bardzo dobrze na stan skóry, która robi się gładsza i mniej narażona na objawy starzenia się, oraz przeciwdziałają powstawaniu wolnych rodników odpowiedzialnych za nowotwory. W zależności od upodobań można jadać je gotowane np. brukselki. Jako sałatki z dodatkiem pomidorów lub rzodkiewki, chrupać kapustę zamiast chipsów. Jednak najpopularniejszym obecnie sposobem wykorzystania dobroczynnych właściwości zielonych warzyw jest robienie koktajlów. Polega to na mieszaniu dwóch zielonych warzyw oraz jednego banana – do smaku – w mikserze i stworzenia z nich zielonego soczku. Picie takiego koktajlu przez miesiąc w znaczący sposób poprawia stan skóry.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...