Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

WRAŻLIWE JELITA

Jedną z najczęściej występujących chorób przewodu pokarmowego jest zespół jelita wrażliwego. Zdarza się on w różnym nasileniu bardzo wielu osobom, jednak nie ma na niego jednego, sprawdzonego lekarstwa. Jedynym co tak naprawdę można zrobić aby choroba nie dezorganizowała życia to ściśle przestrzegać określonej diety oraz brać leki rozkurczające żołądek i jelita.

Czym dokładnie jest zespół jelita drażliwego? To zaburzenie, które powoduje że jelita są bardziej wrażliwe, szybciej reagują na pewnego rodzaju pokarmy, na ciężkie jedzenie, a nawet na stres. Objawia się zarówno silnymi bólami, zazwyczaj po lewej stronie jamy brzusznej, jak i koniecznością natychmiastowego wypróżnienia. Szczególnie to ostatnie jest uciążliwe, ponieważ może opanować chorego w każdej chwili: na spacerze, w pracy, w czasie wizyty u kogoś, przyprawiając go o dyskomfort fizyczny i psychiczny. W związku z tym konieczne jest stosowanie delikatnej diety, która sprawi, że jelita nie będą obciążane ani nic nie będzie ich podrażniać. Jeśli lekarz nie zaleci innych leków, można przez jakiś czas brać jedną nospę dziennie. Pozwala ona jelitom na rozkurczenie się, zwłaszcza gdy czuje się narastający ból, który może skutkować koniecznością natychmiastowego szukania toalety.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...