Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Woda kokosowa – dietetyczny napój

Woda kokosowa uchodzi za najzdrowszy, dietetyczny napój. W przeciwieństwie do mleczka kokosowego zawiera niewiele kalorii, a mimo to dostarcza organizmowi szereg witamin i minerałów. Dietetyczny napój zawiera potas, wapń i magnez oraz fosfor. Zawiera ona także szereg witamin, w tym witaminy z grupy B oraz witaminę C. Co ciekawe, poziom elektrolitów w wodzie kokosowej jest niemal taki sam jak w osoczu krwi człowieka. Spożywanie wody kokosowej sprzyja więc zachowaniu równowagi elektrolitycznej organizmu. Woda kokosowa jest szczególnie polecana osobom zmagającym się z niedoborami niektórych składników mineralnych, np. żelaza, potasu. Woda kokosowa pomaga wyleczyć anemię i hipokaliemię. Dietetyczny napój ma bardzo korzystny wpływ na pracę serca i układu krążenia. Woda kokosowa wpływa pozytywnie także na układ nerwowy, trawienny i moczowy. W skład dietetycznego napoju wchodzą cytokininy nazywane roślinnymi hormonami wzrostu działające przeciwzakrzepowo.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...