Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Witaminy A, C i E – eliksir młodości

Kompleks witamin A, C i E jest potocznie określany mianem eliksiru młodości. Wspomniane witaminy charakteryzują się wyjątkowo silnymi właściwościami antyoksydacyjnymi. Ich działanie polega na redukowaniu negatywnego wpływu wolnych rodników na organizm. Wolne rodniki zwane też oksydantami powodują uszkodzenia w komórkach przyczyniając się do przedwczesnego pojawienia się oznak starzenia organizmu. Należą do nich na przykład zmarszczki i siwiejące włosy. Witaminy A, C i E są zatem jednym z podstawowych składników kremów pielęgnujących cerę. Można je znaleźć także w niektórych odżywkach i maseczkach do włosów i skóry. Warto codziennie dostarczać organizmowi dawkę witamin A, C i E w postaci pożywienia. Bogatym źródłem wspomnianych witamin są przede wszystkim świeże owoce i warzywa. Należy dodać, że witaminy A i E są rozpuszczalne w tłuszczach, więc znajdują się głównie w nasionach i orzechach. Można suplementować wspomniane witaminy, ale znacznie większe korzyści dla zdrowia przynosi zbilansowana dieta oparta na świeżych owocach i warzywach oraz pełnoziarnistych produktach zbożowych.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...