Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

WIOSENNE WARZYWA

Zazwyczaj czekamy na wiosnę ze względu na cieplejsze powietrze, zieloną roślinność wokół i zmęczenie długą zimą. Chcemy się ogrzać w słońcu i spokojnie wyjść na spacer. Jednak wiosna ma także jedną dodatkową zaletę: nowalijki. Młode warzywa, które pierwszy raz pojawiają się wiosną zwiastując przyszłe bogactwo smaków.

Nowalijki to przede wszystkim rzodkiewka, sałata, pomidor, szczypiorek, młoda marchewka, cebula dymka. Nawet mówiąc o nich ma się od razu ich smak w ustach. Doskonale nadają się zarówno do kolorowych kanapek z innymi składnikami, do lekkich surówek, do twarogu, który z rzodkiewką i szczypiorkiem nabiera niepowtarzalnego smaku. Można je również tylko chrupać jak przekąskę zamiast batoników lub innych słodkości. Ich wielką zaletą, poza kolorem i ubogaceniem monotonnych zimowych kanapek, jest bogactwo witamin. Nie na darmo wiele diet, które poleca się do stosowania wiosną jako pierwsze przykazanie podaje: jedz dużo wiosennych warzyw. Są one źródłem witaminy A, B, E oraz błonnika. Witaminy działają pozytywnie na zmęczoną zimą skórę, a błonnik pobudza prawidłową pracę układu pokarmowego. Źródło: http://taurus-holiday.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...