Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Tłuszcze nienasycone i nasycone

Tłuszcze są jednymi z trzech podstawowych składników odżywczych znajdujących się w pożywieniu. Można podzielić je na tłuszcze nasycone i nienasycone. Inny podział wskazuje na istnienie tłuszczów zwierzęcych i roślinnych. Tłuszcze zwierzęce nie są zalecane w diecie. Poleca się natomiast tłuszcze roślinne. Niemniej takie uproszczenie nie jest do końca prawidłowe. Organizm potrzebuje niektórych kwasów tłuszczowych do prawidłowego funkcjonowania. Są to tak zwane niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Wśród nich wymienia się kwasy omega 3 i omega 6. Znajdują się one także w tłuszczach zwierzęcych, tyle że rybich. Bogatym źródłem zdrowych tłuszczów są ryby. Tłuszcze powinny znaleźć się w codziennym jadłospisie. Brak tłuszczów w diecie może przyczynić się do niedoboru witamin A, D, E i K, które są rozpuszczalne właśnie w tłuszczach. W zbilansowanej diecie tłuszcze obejmują w granicach 15% – 20% jadłospisu i takie ilości składnika pokarmowego nie powinny zaszkodzić smukłej sylwetce. Warto wybierać zdrowe tłuszcze NNKT.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...