Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

TALERZE A ODCHUDZANIE

Jesteśmy przyzwyczajeni do myślenia, że jeśli odchudzanie to tylko zmiana sposobu żywienia, ruch, unikanie słodyczy. Oczywiście w dużej części jest to prawda, jednak mało osób zdaje sobie sprawę, że nawet wyposażenie naszej kuchni może wspomóc działanie diet odchudzających. Dobrym przykładem są tutaj talerza, zarówno ich wielkość, jak i kolor.

Nie od dziś wiadomo, że kolory mają wpływ na człowieka, nawet jeśli nie zdaje on sobie z tego sprawy. Dlatego najlepiej jadać na ciemnych talerzach, granatowych lub czarnych. Zmniejszają one łaknienie. Odradzane są natomiast talerze czerwone, które chociaż ładnie się prezentują działają wręcz odwrotnie – pobudzają łaknienie. Mówi się co prawda, że czerwony działa na przemianę materii, jednak nic nam po tym jeśli na diecie zjemy więcej, ponieważ czerwony talerz będzie nas nieustannie pobudzał.

Inną sprawą jest wielkość talerzy. Należy pamiętać, że im większy talerz tym więcej nałożymy na niego i zjemy. W związku z tym lepiej zakupić mniejsze talerze i ewentualnie wziąć dokładkę potrawy zamiast od razu nakładać więcej zapychając niepotrzebnie żołądek. Większość diet polega na stopniowym zmniejszaniu posiłków i mniejszy talerz skutecznie

w tym pomaga.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...