Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

SOS SOJOWY W DIECIE

Coraz częściej znajduje się wśród kuchennych przypraw zajmując miejsce między solą a pieprzem. Jeszcze niedawno odnoszono się do niego nieufnie, nie wiedząc do czego można go wykorzystać. Stanowił domenę kuchni azjatyckiej i mało kto sięgał sam z siebie po sos sojowy. Teraz, cieszy się popularnością i bywa dodawany praktycznie do wszystkiego. Nie zawsze są to przepisy rodem z Japonii. Sos sojowy smakuje tak samo dobrze z pierogami ruskimi i naleśnikami, jak dodany do bardziej wyrafinowanych potraw. Ponieważ ma pozytywny wpływ na krążenie i cholesterol nie trzeba się krępować w jego stosowaniu. Jednym z popularniejszych dań do jakich jest wykorzystywany jest kurczak w sosie sojowym. W gruncie rzeczy jest to przepis prosty, który można modyfikować. Najlepiej wykorzystać do niego piersi z kurczaka, które kroimy w zgrabne kostki. Następnie wszystkie obtaczamy w sosie sojowym. Dla lepszego smaku można zostawić kurczaka w sosie na godzinę, a dopiero po tym dodać inne przyprawy. Bardzo dobry efekt uzyskuje się dodając tabasco lub ostrej papryki, która zrównoważy słony posmak sosu. Kurczaka smażymy na małym ogniu z dodatkiem cebuli oraz kawałków papryki. Najlepiej podawać z ryżem. Źródło: http://noclegi-zawoja.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...