Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

SŁODYCZE W DIECIE

Wszystkie diety uczą, że nadmiar kalorii i słodycze w diecie to temat tabu. Nie powinny istnieć i nie powinno sięgać się po nie nawet w czasie ogromnej ochoty. Jednak czy na pewno? Dieta z założenia wymaga odstawienia produktów, które są jedynie pustymi kaloriami, jednak nie ma sensu skreślać słodyczy aż tak, aby nawet jedna czekolada lub ciasteczko stało się dramatem. Trzeba jedynie zmienić spojrzenie na słodycze. Oznacza to rozsądne ograniczanie słodkości. Można je zjeść, lecz niewiele – jedno ciastko zamiast dziesięciu, jedną gałkę loda, zamiast całego dużego opakowania. Mamy poczucie, że dostaliśmy nagrodę za swoje wysiłki w trakcie odchudzania, bez zbytnich wyrzutów sumienia, że się przesadnie objadamy.

Oblane czekoladą batony mogą być zastąpione batonikami lub ciastkami owsianymi. Natomiast jeśli mamy ochotę na czekoladę, najlepiej skusić się na gorzką. Ma ona dużo magnezu i żelaza niezbędnego w organizmie. Można również rozpuścić trochę gorzkiej czekolady i moczyć w niej kawałki owoców. Wówczas nie mamy poczucia, że zjedliśmy bardzo dużo słodkiego, mamy jedynie pyszny i zdrowy deser, ponieważ owoce zaleca każda dieta.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...