Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

PORADY BABCI

W kuchni wiele zależy od przepisu. Z zasady z jednego przepisu, dwóm osobom wyjdą dwie inne potrawy. Nawet jeśli będą wyglądać tak samo ich smaki mogą różnić się od siebie. Ciężko stwierdzić dlaczego tak jest. Zapewne przyprawy, sposób przyrządzania mają wpływ na całokształt dania. Bardzo widać to zwłaszcza w ciastach, które jednej osobie wyrosną dobrze, innej w ogóle lub znacznie mniejsze.

W przygotowaniu ciast szczególnie widać wpływ tzw. babcinych porad. Czasami są one zbieżne, czasami w każdej rodzinie inne. Dotyczą drobiazgów, które ubogacają przepis mając go poprawiać i sprawić, że ciasto zawsze będzie udane. Do jednej z najpopularniejszych należy dodawanie szczypty soli do białek przed ubijaniem. Ma to sprawić, że ubiją się szybciej i będą bardziej puszyste. Na podobnej zasadzie działa porada związana z mieszaniem ciasta na biszkopt tylko w jedną stronę. Mieszanie w różne ma powodować zakalec. Czy to się sprawdza trzeba ocenić samodzielnie, jednak skoro przepisy z takimi radami przekazywane są z pokolenia na pokolenie musi być w nich ziarno prawdy. Źródło: http://agroturystykapoznan.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...