Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Polskie potrawy z warzyw

Warzywa w Polsce mają swój specyficzny charakter, bowiem z reguły wykorzystuje się je jako dodatek, a nie jako główne danie. Jednak zdarzają się potrawy z warzyw, które są domeną polskiej kuchni i w innych krajach raczej nie ma ich co szukać. Jakie to potrawy?

Sałatka jarzynowa. Chociaż sałatki zdarzają się w każdym państwie, to jednak tylko Polacy mogą nazywać sałatką coś, co zawiera w sobie majonez. Warzywa to jedno, jednak w tym wypadku przyprawy do coś jeszcze ważniejszego. Bowiem aby wydobyć z potrawy odpowiedni smak, należy bardzo starannie dobierać przyprawy. Do sałatki jarzynowej należy dodać przede wszystkim ziemniaki, marchew, pietruszkę, seler i jajka do smaku. Reszta warzyw może być według własnego uznania, jednak papryka, czy te bardziej egzotyczne warzywa raczej nie będą pasować. Pokrojone, ugotowane wcześniej jarzyny należy wymieszać z majonezem i różnego rodzaju przyprawami.

Kalafior. Ta jarzyna przyrządzana po polsku ma w sobie coś wyjątkowego. Można go przyrządzać na różne sposoby. Jednym z nich jest kalafior grillowany z warzywami i serem żółtym. Kwintesencją jest tu oczywiście nasz biały przysmak, jednak należy tak dobierać resztę składników, aby całość nie stanowiła jakiegoś wybitnego szoku smakowego. Oprócz tego kalafior można przyrządzać zapiekany z jajkiem i w bułce tartej. Jajko nadaje kalafiorowi bardzo wyjątkowy smak.

Oczywiście przykładów polskich warzywnych potraw może być więcej. Prawda jest jednak taka, że wystarczy po prostu stworzyć jakąś pomysłową kombinację z takich warzyw jak ziemniak, marchew, czy szparagi. Na pewno wyjdzie nam z tego coś, co ma polski posmak.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...