Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Podstawowe składniki odżywcze

Aby organizm nasz mógł w miarę wydajnie funkcjonować musimy dostarczać mu sporo różnego rodzaju wartości odżywczych. Bowiem tylko w ten sposób zagwarantujemy sobie nie tylko świetne samopoczucie, ale i dłuższe zdrowie, bowiem to tylko i wyłącznie dzięki nieustannemu dostarczaniu przez nas jedzenia do organizmu możemy zagwarantować sobie odpowiednie ilości energii potrzebnej do poprawnego funkcjonowania. Warto więc mieć świadomość jakie składniki odżywcze są nam najbardziej potrzebne, oraz w jaki sposób możemy właściwie je do organizmu wprowadzać i na bieżąco uzupełniać.

Po pierwsze: cukry i białka. To właśnie one doprowadzają do wydzielania się enzymów w naszym organizmie dzięki czemu możliwe są podstawowe funkcje życiowe. Bez cukrów oraz białek niemożliwe byłoby życie na ziemi, dlatego dobrze jest zagwarantować sobie odpowiednią dawkę tych zbawiennych dla naszego życia składników, aby cieszyć się zdrowiem. Białka możemy znaleźć w nabiale i mięsie, zaś cukry, a konkretniej węglowodany najlepiej spożywać w formie owoców.

Po drugie: witaminy. Stymulują one nasz organizm do różnych innych funkcji życiowych, odpowiadają za naszą odporność oraz pracę mózgu. Dlatego dobrze jest codziennie spożywać przynajmniej podstawową dawkę różnego rodzaju witamin. Dużo można ich znaleźć w różnego rodzaju warzywach i owocach, a także w produktach pochodnych takich jak soki owocowe i warzywne czy koktajle.

Po trzecie: woda. W 70 procentach nasz organizm się z niej składa, więc dobrze jest uzupełniać jej braki. Oczywiście można przyjmować ją w formie różnego rodzaju napojów, jednak woda mineralna będzie najbardziej odpowiednia. W grę wchodzą również soki lub zielona herbata.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...