Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

PARA CZY GRILL?

Zdrowe gotowanie nastręcza czasami wiele problemów. Mamy w domu wiele różnych garnków, mamy zdrową żywność, lecz jak ją przygotować aby nie straciła swoich właściwości. Wahać się można między gotowaniem na parze oraz grillowaniem. Gotowanie na parze jest szczególnie dobre w stosunku do warzyw. Nie od dziś wiadomo, że gotowanie ich w wodzie sprawia, że to większość witamin i składników mineralnych pozostaje właśnie w tej wodzie. Warzywa na talerzu stają się uboższe o część swoich drogocennych właściwości. Przygotowanie ich na parze sprawia, że warzywa zachowują wszystkie swoje składniki, a do tego nie rozgotowują się.

Grill jest alternatywą dla tradycyjnego smażenia na tłuszczu. Mięsa są usmażone w tak samo dobry sposób, w zależności od tego co lubimy, mocniej lub bardziej, a są zdrowsze. Zachowują tylko swój własny tłuszcz, nie nasiąkają zbędnymi dodatkami, które trzeba dodać w trakcie smażenia na patelni. Grillowanie świetnie sprawdza się w każdej diecie ograniczając spożywanie szkodliwych związków tłuszczowych.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...