Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Odchudzanie bez efektu jo – jo

Odchudzanie bez efektu jo – jo jest możliwe, ale wymaga przestrzegania określonych zasad. Częstym błędem popełnianym przez osoby odchudzające się jest zbyt duże zmniejszenie spożycia kalorii na początku procesu odchudzania. Zauważalny spadek wagi nastąpi w ciągu pierwszych tygodni diety odchudzającej już po zmniejszeniu spożycia kalorii o około 300 – 500 kcal. Prostym, ale nie zawsze dobrym sposobem na osiągnięcie ujemnego deficytu kalorii jest zrezygnowanie z kolacji. Dietetycy tego nie pochwalają, ale wspomniany sposób przynosi dość dobre rezultaty. Pewnym krytycznym punktem jest brak dalszego zmniejszania się masy ciała mimo przestrzegania diety. Należy pamiętać, że jest to moment stabilizacji wagi i na dalsze zmniejszenie masy ciała trzeba będzie poczekać. Niemniej dalsze przestrzeganie zasad diety powoduje zmniejszenie beztłuszczowej masy ciała. Kiedy waga przestaje się zmieniać warto zacząć mierzyć wyniki diety i aktywności fizycznej poprzez pomiary obwodów ciała co około 2 tygodnie.

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...