Zapraszamy
Jak ważne jest nasze zdrowie i odżywianie wie każdy człowiek który dba o siebie i swoją rodzinę. Nie są to sprawy banalne. Każdy z nas chciałbym długo żyć i być zdrowym. To nie tylko nasze szczęście ale naszej rodziny. Pocieszające jest to, że w ostatnich latach rozwija się kultura zdrowego odżywiania i uprawiania sportu. To daje radość dla lekarzy i ludzi zajmujących się zdrowiem. Staramy się gotować i jeść rzeczy nie przetworzone. Rozwijają się kluby sportowe i karty sportowe które powodują że Polacy chętnie uprawiają sporty. Na naszej stronie znajdziesz porady przede wszystkim dotyczące zdrowia i rozsądnego odżywiania.

Nordic walking czy trening TBC?

Aktywność fizyczna skutecznie wspomaga proces odchudzania. Niemniej czasem trudno wybrać odpowiednią formę, a jest to kluczowe. Sport powinien być uprawiany z głową. Trzeba wybrać aktywność fizyczną na miarę swoich możliwości. Wśród form aktywności fizycznej można wymienić między innymi nordic walking i trening TBC. Są to dwa skrajnie różne rodzaje aktywności fizycznej. Nordic walking jest ćwiczeniem aerobowym, które polega na maszerowaniu z zastosowaniem specjalnych kijków. Powodują one zmniejszenie obciążenia nóg, a jednocześnie angażują do pracy niemal wszystkie mięśnie. Podczas maszerowania z kijkami ilość spalanych kalorii jest większa. Nordic walking może być uprawiany także przez osoby otyłe. Trening TBC wymaga pewnej kondycji fizycznej. Total Body Condition ma na celu przede wszystkim zwiększenie siły i wytrzymałości organizmu. W czasie tego typu ćwiczeń można wykorzystać gumy, taśmy i handle. Trening TBC nie jest polecany osobom zmagającym się z otyłością. Źródło: http://mojpodroznik.pl/

Skomentuj materiał

Musisz być zalogowany żeby móc skomentować.

Krótko o nas
W ostatnim czasie gotowanie stało się bardzo modne. Nie tylko ze względu na fakt, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale także ze względu na zdrowy styl życia i modę. Tak jak kiedyś po programie taniec z gwiazdami ludzie zaczęli uczyć się tańczyć i chodzić na kursy, tak teraz po programie masterchef i wielu innych programach kulinarny pół narodu uczy się gotować. Można to odebrać jako pozytywny sygnał. Taka kultura wychowania i nauka jest istotna dla każdego człowieka od najmłodszych lat. Nawet dla dziecka jest to istotne gdyż tylko tam możemy mu wpoić jedzenie w domu czy zdrowie kanapki a nie fastfoody. Problem ten tyczy się szczególnie osób dorosłych które nie zdrowo jedzą i prowadzą tryb życia w pospiechu. Dzięki naszej stronie, a także każdej innej w tej tematyce staramy się wpoić te zasady.
Sonda

Jak się odchudzasz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...